ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA: ZABAWA I WIEDZA W NASZEJ SZKOLE

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, poświęcając czas na radosną naukę matematyki. Motto przewodnie tej wyjątkowej akcji brzmi: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.    Od 2011 roku akcja edukacyjna ma jeden cel: promować matematykę przez przyjemność i rozrywkę. Dlatego też obchody tego dnia to nie tylko lekcje w klasach, ale także konkursy, gry i zabawy matematyczne. W tym roku uczniowie klasy czwartej stanęli na czele, sprawdzając wiedzę swoich starszych kolegów oraz nauczycieli. Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na pięć wylosowanych pytań.

Ponadto na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach związanych z tabliczką mnożenia takich jak np. tabliczka mnożenia na czas, zaszyfrowana tabliczka mnożenia.

W naszej szkole nie zabrakło także konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia” w klasie czwartej. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

• Maja Włodarz i Olivier Piska – I miejsce
  • Daria Jaworska – II miejsce
  • Jakub Gucwa – III miejsce

Atmosfera tego dnia była niepowtarzalna – radość w połączeniu z nauką sprawiła, że matematyka przestała być tylko suchą teorią liczb i wzorów – stała się pasjonującą przygodą, którą można przeżywać w radości. Nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie wszyscy wzięli czynny udział, ucząc się i bawiąc równocześnie.

Więcej zdjęć tutaj KLIK