XX GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE

Od ponad 20 lat w tradycji Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze zapisał się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. W tym roku, 25 kwietnia, odbyła się wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja Przeglądu. Na scenie wystąpiło dziewięć grup teatralnych ze szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów – z Błonia, Koszyc Wielkich, Woli Rzędzińskiej I i II, Zbylitowskiej Góry, Poręby Radlnej, Koszyc Małych, Jodłówki-Wałek i Tarnowca. Zaprezentowały one przeróżne formy i gatunki sceniczne, a zarówno jury, jak i publiczność byli pod wrażeniem nie tylko wystąpień, scenografii, strojów czy muzyki, lecz także łatwości poruszania się po scenie młodych aktorów.Ta cykliczna, wiosenna impreza teatralna jest świetną okazją do integracji młodzieży z całej gminy, jak i pokazania talentu i kreatywności naszych uczniów.

Grupa aktorska z naszej szkoły ( uczniowie klasy VII) przedstawiła ,,Dziady’’ cz. II Adama Mickiewicza.

Artystów oceniało profesjonalne jury: Pani Ewa Kubisztal – przedstawicielka Gminy, Pani Karolina Kwiek – przedstawicielka Gminy i Pan Karol Gut – wokalista zespołu Jedno. Pamiątkowe dyplomy dostała każda ze szkół, podziękowania dla opiekunów grup teatralnych otrzymali zaś nauczyciele za ich poświęcony czas, zaangażowanie oraz pasję przekazywaną młodszym. Statuetki i dyplomy wręczył wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Gościem specjalnym podczas konkursu był radny i sołtys Zbylitowskiej Góry, Pan Piotr Rybski.

Spośród dziewięciu wystąpień w poszczególnych kategoriach zwyciężyły następujące szkoły:

Gra aktorska zespołu: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej

Walory wychowawcze i edukacyjne: Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

Oprawa sceniczna: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Im. Heleny Marusarz W Indywidualny talent aktorski: Emilia Węglińska – Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze

Więcej zdjęć galerii KLIK