MARSHMALLOW CHALLENGE- CZYLI UCZYMY SIĘ WSPÓŁPRACOWAĆ W ZESPOLE

To  kolejne zajęcia kl.IIIa  realizowane w ramach projektu Uniwersytet Dzieci .W ramach rozgrzewki klasa wymyślała skojarzenia związane ze współpracą, wykonując zadanie z długą miotłą na kiju. Grupa musiała szybko podać skojarzenie i zadbać, aby miotła nie spadła na podłogę. Była aktywność z punktami styczności i z równoważnią do celu. Jednak najwięcej emocji wzbudziła zabawa, wymagająca eksperymentowania i współpracy polegająca na zbudowaniu z określonych materiałów, najwyższej wieży, która przez 60 sekund musiała utrzymać dużą piankę Marshmallow. Uczniowie mieli na to 18 minut. Na zakończenie uczniowie podsumowali swoją współpracę i brawami nagrodzili najlepiej pracujące zespoły. Zajęcia bardzo podobały się uczniom ,były nie tylko świetną zabawą ale  również  uczyły jak ważne jest zaangażowanie wszystkich członków zespołu.