III MAŁOPOLSKI DZIEŃ DLA KLIMATU

19 kwietnia uczniowie klas I-V uczestniczyli w akcji III Małopolski Dzień dla Klimatu organizowanej przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Powiat Tarnowski, Wójta Gminy Tarnów, Radę Sołecką Zbylitowskiej Góry, KGW w Zbylitowskiej Górze, Stowarzyszenie Zbylitowska.pl oraz Radę Rodziców naszej szkoły.

Rozbudzając świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za środowisko naturalne, uczniowie klasy IV i V wzięli udział w akcji sprzątania naszej miejscowości. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sadzenia drzew, które jest jednym z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszym sposobem aby przeciwdziałać niekorzystnym skutkom zmiany klimatu.

Na wszystkich uczestników czekały sadzonki drzew, które upiększyć mogły ogrody i działki naszych uczniów, stoisko Ekodoradcy, wiele atrakcji i upominków oraz pyszny poczęstunek.