SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

18 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Historycznym – „Ojcowie niepodległości..” Wincenty Witos. Jego organizatorami były Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach oraz Bractwo Kurkowe Królewskiego Miasta Ciężkowice a odbywał się on pod patronatem Starostwa Powiatowego w Tarnowie i krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W konkursie wzięły dwuosobowe zespoły reprezentujące kilkanaście szkół powiatu tarnowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Węglińska i Wiktor Więcław.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test dotyczący życia i działalności Wincentego Witosa – jednego z ojców polskiej niepodległości. Stopień trudności zadań był bardzo wysoki, a wiedza konieczna do jego prawidłowego rozwiązania bardzo duża.

Z przyjemnością informujemy, że najlepiej z konkursowymi zadaniami poradziła sobie Emilia Węglińska, która zdobyła pierwsze miejsce, a trzecie miejsce zajął Wiktor Więcław. Wykazali bardzo dużą wiedzą, którą zdobyli dzięki wytrwałej pracy i dużemu zaangażowaniu w przygotowanie.

Zwycięzcy oraz  pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki przygotowane przez organizatorów.

Gratulujemy!