„MALI ODKRYWCY” Z IIIA W PASAŻU ODKRYĆ

Uczniowie kl. IIIa w ramach  podsumowania cyklu zajęć „ Odkrywcy i wynalazcy” udali się 17 kwietnia do Pasażu Odkryć w Tarnowie niezwykle interesującego, rozwijającego wyobraźnię i pobudzającego  do działania miejsca. Jednym z punktów programu była wizyta w planetarium i podziwianie wędrówki Słońca, konstelacji gwiazd oraz poznanie rodzajów satelitów. Następnie dzieci brały udział w warsztatach z małej inżynierii, gdzie samodzielnie tworzyły katapulty, korzystając z rozmaitych narzędzi. Na koniec czekała na najmłodszych atrakcja w postaci zwiedzania ekspozycji naukowych, a tam odkrywali świat przez samodzielne działanie. Poznali odkrycia słynnych Polaków wywodzących się z Tarnowa: Michała Hellera, Jana Szczepanika czy Karola Olszewskiego.

Wizyta w Tarnowie i  Pasażu Odkryć to również lekcja patriotyzmu, szacunku dla historii, teraźniejszości i przyszłości naszej „małej Ojczyzny”.