KLASA IIIB Z WIZYTĄ W PASAŻU ODKRYĆ

W ramach klasowego świętowania Dnia Mężczyzny  oraz Dnia Kobiet, klasa IIIb wybrała się na warsztaty połączone z projekcją w planetarium oraz aktywnym zwiedzaniem ekspozycji centrum. Seans w planetarium okazał się ciekawą rozrywką połączoną z dawką wiedzy o Wszechświecie. Uczniowie podziwiać mogli zjawiska, które każdego dnia i nocy pojawiają się na niebie. Pogłębianie tajników astronomii wzbudziło u uczniów pełno zachwytu i ciekawości. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach małej inżynierii. Wcielając się w role inżynierów mieli okazję skonstruować most, wieże, katapultę oraz pobijać rekordy. Grupa dziewczynek pobiła rekord w wysokości zbudowanej wieży w pracowni z dostępnych materiałów. Podczas zajęć dzieci musiały wykazać się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i zgodną współpracą w grupie. Naszą wycieczkę zakończyliśmy słodkim akcentem i z uśmiechem wróciliśmy do szkoły.