FINAŁ POWIATOWY

W Finale powiatowym znalazły się 2 drużyny z naszej szkoły. Dziewczęta młodsze – w ramach Igrzysk Dzieci , chłopcy starsi –  w ramach Igrzysk Młodzieży.

Jako pierwsze walczyły dziewczęta – 1.02.2024 r. w Rudce spotkały się następujące drużyny” Zbylitowska Góra, Rudka, Brzozowa i Tuchów.  Walka była zacięta, mecze stały na dobrym poziomie, a wyniki zróżnicowane. Ostatecznie  przeciwnicy okazali się mocniejsi i nasze siatkarki  zajęły 4 miejsce. Patrząc na liczbę  szkół w powiecie /ok.150/ należy pogratulować , że dziewczęta ze Zbylitowskiej Góry znalazły się  w  4 najlepszych drużyn w powiecie tarnowskim.

Chłopcy na swój finał pojechali do Gromnika 6.02.2024 r. Tam do walki stanęły również 4 najlepsze drużyny z powiatu tarnowskiego – Zbylitowska Góra, Gromnik,  Zborowice i Rudka. Mecze rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie.  Nasi chłopcy przegrali ze Zborowicami 1:2, pokonali Rudkę 2:0 i  Gromnik 2:1.  W końcowej klasyfikacji zajęli bardzo dobre II miejsce. Warto podkreślić, że zwycięzcą turnieju  została drużyna z Gromnika, z którą nasi zawodnicy wygrali 2:1.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy pięknie reprezentowali naszą szkołę i Gminę Tarnów.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Stelmachowi – Członkowi zarządu Powiatu Tarnowskiego w Tarnowie za przekazany sprzęt sportowy dla szkoły i kibicowanie naszym drużynom.