CZY MOŻNA SIĘ UCZYĆ SZYBCIEJ I SKUTECZNIEJ? ZAJĘCIA W KLASIE III W RAMACH PROJEKTU UNIWERSYTET DZIECI

Na przełomie września i października uczniowie kl. III realizowali zajęcia na rozgrzewkę w ramach Uniwersytetu Dzieci. Był to cykl dwóch zajęć pt. ”Moje mocne i słabe strony” oraz  „Czy można uczyć się szybciej i skuteczniej?”. Podczas zajęć uczniowie zobaczyli z czym radzą sobie najlepiej i co im sprawia przyjemność – czyli mocne strony oraz nad czym muszą jeszcze popracować. Poznali również różne sposoby uczenia , zapamiętywania oraz jak relaksować się poprzez ćwiczenia oddechowe aby lepiej zapamiętywać. Wykonali kilka ćwiczeń na koordynację ruchową , które nie należały do najłatwiejszych. W grupach pracowali nad układaniem puzzli nawiązujących do filmu edukacyjnego pokazującego jak ważną rolę odgrywa mózg w procesie uczenia. Zajęcia w bardzo ciekawy sposób pokazały uczniom co można robić aby nauka nie była męcząca.