Niezwykły konkurs czytelniczy.

W 29 maja  gościliśmy w naszej szkole uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnów. Tradycją stało się   już organizowanie przez naszą szkolną bibliotekę konkursu czytelniczego “Wiosna z książką” tym razem wokół lektur detektywistycznych  pod tytułem “Bądź jak Sherlock Holmes”.

Zmagania konkursowe oceniało jury : Arkadiusz Dębosz -dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze i uczniowie z zaprzyjaźnionego gimnazjum.

Konkurs został podzielony na dwa etapy: indywidualny oraz grupowy. W  etapie indywidualnym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych i właśnie w tych kategoriach rozwiązywali testy w oparciu o obowiązujące lektury konkursowe.  Przygody Detektywa Pozytywki, Zmorę doktora Melchiora , Kapelusz za sto tysięcy, Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, Skrzynię Władcy Piorunów i jeszcze wiele, wiele  innych.

Najlepszymi w swoich kategoriach byli uczeniowie: czwartoklasistka Weronika Woskowicz ze SP w Zgłobicach, piątoklasistka  Izabela Malec ze SP w Jodłówce Wałki,, szóstoklasistka  Zuzanna Pabian SP w Zbylitowskiej Górze  oraz siódmoklasista Miłosz Surmacz z SP w Tarnowcu.

W zmaganiach drużynowych uczniowie rozwiązywali  liczne zagadki detektywistyczne .

W kategorii Najlepsza Drużyna zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce Wałki..

Na podsumowaniu konkursu przybył Zastępca Wójta Gminy Tarnów Sławomir Wojtasik, który wręczył  wszystkim uczestnikom książki pt. ”Pożegnalny ukłon”  a drużynom z poszczególnych szkół pamiątkowe medale. Zwycięscy otrzymali  dyplomy-gratulacje i medale a zwycięska Drużyna statuetkę.