Centrum Nauki Leonarda da Vinci.

Dnia 28 V 2019r. kl. I i II wyruszyła na  wycieczkę do Chęcin / Kielc. Pierwszym naszym przystankiem było Centrum Nauki Leonarda da Vinci, gdzie wszystkie eksperymenty naukowe dzieci mogły przeprowadzić samemu, a służyły do tego bardzo ciekawe eksponaty z wykorzystaniem najnowszych technologi, które zamieniły zdobywanie wiedzy w zabawę.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie średniowiecznego Zamku Królewskiego w Chęcinach, gdzie pani przewodniczka w ciekawy sposób przedstawiła nam historię tego zamku.

Był też czas na zakup fajnych pamiątek. Zwiedziliśmy też Skansen w Tokarni, który skupia zabytkowe obiekty budownictwa drewnianego z różnych miejscowości regionu świętokrzyskiego nawet sprzed  ponad stu lat.  Dzieci miały możliwość bliżej poznać zajęcia zarobkowe i hobbystyczne dawnych mieszkańców wsi. To była bardzo ciekawa i udana wycieczka, wszyscy wróciliśmy bardzo  zadowoleni, tym bardziej że i pogoda była na medal.

Dzieci i wych. kl. I i II

Reszta zdjęc w galerii KLIK