ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w obchody z okazji ”Dnia życzliwości i pozdrowień”. Przedstawiciele młodszych klas rozdawali uśmiechnięte buźki oraz witali wszystkich przekraczających próg naszej szkoły. Atmosfera życzliwości, uśmiechu towarzyszyła naszym podopiecznym przez cały czas. Na szkolnym korytarzu wyeksponowane plakaty przygotowane przez uczniów z pięknymi sentencjami zachęcały do życzliwych postaw oraz używania magicznych słów w życiu codziennym.
Uczniowie klas IV- VIII na lekcjach języka polskiego stworzyli swoje definicje życzliwości, znaleźli synonimy i przeciwieństwa do wyrazu życzliwość. Nauczyli się również jak poprawnie redagować życzenia i pozdrowienia.
A samorząd szkolny stworzył drzewko życzliwości na którym każdy uczeń mógł wyeksponować swoje pozdrowienia dla kolegi, koleżanki lub nauczyciela. Wszystkie kartki zamieszczone zostały na „szkolnej tablicy pozdrowień”.
Dodatkowo uczniowie, klas IV- VII uczestniczyli w zabawie pt. „Życzliwe słowo”. Każdy miał przyczepioną do pleców kartkę, na której inni pisali mu życzliwe słowa!. Podopieczni byli zachwyceni , każdy przeczytał coś miłego o sobie. To wspaniała lekcja integracji oraz uświadomienie innym, że każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny.
Uśmiech, życzliwość, dobre słowo tak ważne gesty w życiu codziennym a tak niewiele kosztują.
Przesłanie tej akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.