SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM GOŁUCHEM

Dzięki współpracy z Biblioteką w Zgłobicach uczniowie klasy II mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z Pawłem Gołuchem – autorem książek dla dzieci.

Autor tekstów, wierszy i piosenek w bardzo ciekawy i zarazem żartobliwy sposób przedstawił budowę wierszy, pokazał w nich rytmy i rymy oraz podział na wersy i sylaby. Uświadomił uczniom, jak długa jest droga od rękopisu po książkę. Używając rekwizytów w wierszowanej i humorystycznej formie zwrócił uwagę, jak ważna jest współpraca ludzi różnych zawodów.

Dla urozmaicenia warsztatów pan Paweł grał na gitarze i śpiewał piosenki , które powstały przy współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Podczas spotkania czytał również fragment pierwszej książki z serii „Smocze kroniki”, czyli „Smocze jajo”. Całość spotkania przebiegała w wesołej i przystępnej dla dzieci formie. Każdy miał możliwość zakupu wybranej książki z dedykacją oraz autografem.

Każde dziecko otrzymało drobny upominek w postaci zakładki do książki oczywiście z autografem. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy rodzicom : p. Aleksandrze Ryndak oraz p. Rafałowi Knapikowi , którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.