PROJEKT MATEMATYCZNY W KLASIE SZÓSTEJ „TWOJA SAŁATKA OWOCOWA”

Uczniowie klasy szóstej zaangażowali się w ciekawy projekt matematyczny, którego głównym celem było stworzenie wyjątkowej sałatki owocowej. Ich zadaniem było odwiedzenie targu i zakup co najmniej pięciu różnych owoców z różnych zakątków świata, przy jednoczesnym utrzymaniu zróżnicowanej wagi dla każdego z nich. Dodatkowym wyzwaniem było przestrzeganie ściśle określonego budżetu wynoszącego 30 zł. Po starannym wyborze egzotycznych owoców, uczniowie skrupulatnie wypełniali tabelę, obliczając sumę wydatków na poszczególne owoce. Precyzyjna kalkulacja była kluczowa dla zachowania równowagi budżetowej, co stanowiło istotny element sukcesu całego przedsięwzięcia. Następnie przyszła pora na nadanie sałatce wyjątkowej nazwy, odzwierciedlającej zarówno różnorodność owoców, jak i ich wartość. Ostatnim akcentem projektu było stworzenie ręcznego rysunku sałatki oraz prezentacja tego kulinarnego arcydzieła przed zespołem klasowym. Uczniowie z pasją prezentowali efekty swojej pracy, udowadniając, że matematyka może być nie tylko abstrakcyjna, ale również praktyczna i smaczna.