Metoda projektu w kl. 2

Uczniowie kl. 2 lubią pogłębiać swoją wiedzę. Dobrym sposobem na to była praca metodą projektu.  Zadaniem dzieci było przygotowanie plakatów na temat stacji meteorologicznej. Na zajęciach omówione zostały ogólne informacje dotyczące zjawisk pogodowych. Prowadzony był kalendarz pogody, w którym uczniowie notowali swoje obserwacje. Dzieci musiały zgłębić temat i wykonać plakat z pewną dowolnością realizacji tematu. Musiały także wykonać przyrządy do obserwacji zjawisk pogodowych wg podanej instrukcji, a także przygotować zagadki dotyczące pogody. Najpierw wykonane projekty uczniowie zaprezentowali w klasie a następnie uczniom klasy IIIb. Pomimo stresu przed publicznym występem prezentacja była bardzo ciekawa.

Małgorzata Kliś

p-2