KLASA I  ODWIEDZIŁA „MAJSTERKOWO” ORAZ PSP W TARNOWIE

Uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do Tarnowa. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Castoramę w ramach akcji  „Majsterkowo”. Uczniowie pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalili swoje umiejętności manualne.

W czasie tych zajęć plastycznych dzieci zapoznały się z techniką malowania na szkle, dowiedziały się, że potrzebne są do tego specjalne farby. Uczniowie musieli wykazać się cierpliwością, starannością i dokładnością. Dzięki wytrwałości powstały piękne, kolorowe, zdobione witraże. Warsztaty miały na celu rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzenie ich wyobraźni, rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Serdecznie dziękujemy  pani Marcie  za  wspaniale przygotowane warsztaty.

Po wizycie w Castoramie postanowiliśmy też poszerzyć naszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i wybraliśmy się do Komendy Straży Pożarnej w Tarnowie. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wozy strażackie, dowiedzieli się, że strażacy używają różnych pojazdów, w zależności od tego, do jakiej akcji są wzywani. Ponadto mieli okazję zobaczyć sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się strażacy do akcji.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pełną profesjonalizmu prelekcję oraz wyczerpujące odpowiedzi na pytania zadawane przez naszych uczniów. Dziękujemy również pani Monice oraz pani Joannie, które czuwały nad bezpieczeństwem uczniów.