XIX GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE

Międzynarodowy Dzień Teatru przypada na 27 marca. Od blisko 20 lat w tradycji Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze zapisał się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. W tym roku, 26 kwietnia, odbyła się XIX edycja Przeglądu. Na scenie wystąpiło dziewięć grup teatralnych ze szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów – z Błonia, Koszyc Wielkich, Woli Rzędzińskiej I i II, Zbylitowskiej Góry, Poręby Radlnej, Koszyc Małych, Łękawki i Tarnowca. Zaprezentowały one przeróżne formy i gatunki sceniczne, a zarówno jury, jak i publiczność byli pod wrażeniem nie tylko wystąpień, scenografii, strojów czy muzyki, lecz także łatwości poruszania się po scenie młodych aktorów.

Każda z grup teatralnych w wystawianej przez siebie sztuce zaskakiwała czymś innym, każda była wyjątkowa, dlatego przed komisją oceniającą było niełatwe zadanie. W tym roku w jury zasiedli: Anna Banach – zastępca dyrektora ds. niematerialnego dziedzictwa i edukacji kulturowej Centrum Sztuki Mościce oraz Łukasz Prokop – kierownik ds. bibliotek w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Spośród dziewięciu wystąpień w poszczególnych kategoriach zwyciężyły następujące szkoły:

Gra aktorska zespołu: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej – za sztukę „Nie ma winy bez kary” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”
Walory wychowawcze i edukacyjne: Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Błoniu – za sztukę „Konkurs talentów”
Oprawa sceniczna: Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze – za sztukę „Noc w bibliotece, czyli rzecz o historii Komisji Edukacji Narodowej”
Indywidualny talent aktorski: Michał Chodorowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich

Pamiątkowe dyplomy dostała każda ze szkół, podziękowania dla opiekunów grup teatralnych otrzymali zaś nauczyciele za ich poświęcony czas, zaangażowanie oraz pasję przekazywaną młodszym. Statuetki i dyplomy wręczył wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej zdjęć w GALERII KLIK