„CO SIĘ LICZY W TAŃCU I MUZYCE” – PROJEKT W KLASIE III

Po powrocie do szkoły na dobry początek, aby ponownie się integrować zrealizowaliśmy w ramach projektu Uniwersytet Dzieci – scenariusz „Co się liczy w tańcu i muzyce?”.  Zajęcia rozpoczęliśmy od omówienia zagadnienia związanego z tańcem i choreografią. Dzieci oglądały  filmiki z różnymi rodzajami tańca. Następnie słuchaliśmy opowiadania przeplatanego zadaniami. Uczniowie zobaczyli również film z mini-wykładem. Trochę wysiłku uczniowie musieli włożyć w naukę kroków i układu „Chodzonego krakowskiego”. Jednak zadanie zakończone zostało sukcesem. Udało się zatańczyć i rozpoznać figury geometryczne w tym tańcu. Również poradzili sobie z ułożeniem z rozsypanki wiersza. Bardzo podobała się również dzieciom praca plastyczna z figur geometrycznych. W klasie zrobiliśmy wystawkę prac plastycznych. Zajęcia w ramach projektu  uczą poprzez zabawę.