Two weeks with Yako.

Yako Suganuma to młoda wolontariuszka z Japonii, kochająca podróże, zainteresowana pracą z dziećmi i poznawaniem innych kultur.  Celem jej udziału w programie Kids Speak, realizowanego przez międzynarodową organizację studencką  AIESEC, było przybliżenie dzieciom polskim kultury Japonii a jednocześnie poznawanie kultury europejskiej, w tym także naszej. W ciągu kilkunastu dni pobytu w SP w Zbylitowskiej Górze Yako dała się poznać jako otwarta i bardzo sympatyczna osoba, która kierując się ciekawością świata śmiało realizuje swoje marzenia. Zaimponowała nam także odwagą. Ta dziewiętnastolatka (w świetle prawa japońskiego jeszcze niepełnoletnia, więc podróżująca za zgodą rodziców) zwiedziła już przysłowiowy kawał świata, odwiedzając samodzielnie m.in. USA, Koreę Południową,  Czechy, Niemcy, Węgry i Polskę.
Głównymi celami projektu było stworzenie naszym uczniom warunków do porozumiewania się w języku angielskim w ich własnym środowisku oraz motywowanie  do rozwijania umiejętności językowych służących do  komunikowania się z obcokrajowcami.

Było to także okazją do poznawania elementów kultury Japonii w swobodnej, przyjaznej  atmosferze rozmów i zabawy.
Nasze przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez współpracy  i gościnności Państwa Magdaleny i Dariusza Cholewów, którzy przyjęli Yako pod swój dach.

Serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie!

y (1)

y (3)

 

Ewa Dębska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *