POMOC DLA DZIECI W AFRYCE

Nasza szkoła po raz kolejny wsparła misje  w Afryce. Samorząd Uczniowski z pomocą wychowawców zorganizował zbiórkę artykułów biurowych, szkolnych oraz sprzętu sportowego i komputerowego dla dzieci z Gambii, które uczą się w bardzo trudnych warunkach.

„Nauczyciele w przedszkolach na terenie naszej parafii nie mają do dyspozycji żadnych pomocy naukowych. Jedyne co tak naprawdę mają to tablice i kredę. U maluchów jedna paczka kredek na 50-osobową grupę dzieciaków. W takich warunkach nie da się prowadzić zajęć w kreatywny sposób, by zainteresować najmłodszych”– relacjonuje  dębiczanka Gabriela Pyzia, która wraz ze swoją koleżanką wyjechała na misje do Kunkujang Mariama w Gambii.

Zebrane artykuły zostaną zawiezione do siedziby Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego “Młodzi Światu” w Krakowie  przez jednego z rodziców – p. A. Węglińską.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wrażliwość na potrzeby innych oraz  udzielone  wsparcie na rzecz efektywniejszej  edukacji dzieci w Afryce.