Pierwszaki w księgarni i bibliotece miejskiej w Tarnowie.

8 marca uczniowie kl.I uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. Pierwszym etapem była wizyta w księgarni. Dzieci były pod wielkim wrażeniem zgromadzonych w księgarni książek, albumów i bajek. Zobaczyły również inne artykuły szkolne jakie można kupić w księgarni. Zapoznały się z pracą w księgarni oraz zasadami poszanowania książek.Kolejny punktem wycieczki była wizyta w Bibliotece Miejskiej w Tarnowie. Pierwszaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „ Tradycje polskie- Wielkanoc”, których celem było zapoznanie z wybranymi tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi. Uczniowie podzieleni na zespoły rozwiązywali różne zadania dotyczące świąt. Wykonali również wielkanocnego króliczka techniką orgiami bawiąc się przy tym doskonale. Następnie  dzieci miały okazję poznać pracę w bibliotece. Mogły obejrzeć bogate i urozmaicone księgozbiory. Zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię. Wizyta w bibliotece i księgarni miała na celu promocje czytelnictwa od najmłodszych lat. Czytanie to dar, który wprowadza człowieka w świat marzeń i niezwykłych przygód. Jest to także przepustka do zdobycia wiedzy. Zajęcia biblioteczne bardzo podobały się pierwszakom!

Małgorzata Kliś

WP_20160308_004