NIESPODZIANKI PANI WIOSNY – PROJEKT W KL. IA

Uczniowie klasy Ia realizowali kolejny projekt edukacyjny pod hasłem „Niespodzianki Pani wiosny”. W ramach realizacji nabyli szereg umiejętności: gromadzenia i wyszukiwania informacji, dotrzymywania wyznaczonych terminów, aktywnego udziału w pracach zespołu. Projekt miał na celu uwrażliwienie uczniów na piękno budzącej się do życia przyrody, poznanie zwiastunów wiosny, przybliżenie im tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny, rozbudzenie ich aktywności poznawczej i umiejętności czerpania wiedzy z różnych źródeł.  Dzieci miały do wykonania następujące zadania:
1. Empiryczne szukanie oznak wiosny – spacer po najbliższej okolicy.
2. Obserwowanie zjawisk pogodowych i zmian zachodzących wiosną w przyrodzie 3.Wykonanie pracy plastycznej „Wiosenna łaka”, „Portet Pani Wiosny”
4. Przygotowanie piosenki związanej tematycznie z nadejściem wiosny.
5. Wykonanie ekologicznej marzanny.

W ramach projektu uczniowie wykonali również wiosenne kanapki oraz przygotowali inscenizacje wiersza „Żaba”.

Efekt pracy można zobaczyć w naszej fotorelacji KLIK