MALI LEKARZE CZYLI „JAK ANALIZOWAĆ WYNIKI KRWI?” – PROJEKT UNIWERSYTETU DZIECI

W ramach projektu  Uniwersytet Dzieci uczniowie kl. III uczestniczyli w zajęciach pod tytułem „Jak analizować wyniki badań krwi?”. Uczniowie na zajęcia przynieśli swoje wyniki badań, które były dla nich „wielką zagadką”. W trakcie zajęć oglądali mini wykład. Następnie uczniowie zobaczyli modele krwinek, osocza, płytek krwi. Przy omawianiu każdego składnika krwi poznawali jego rolę  i zadania poprzez bardzo ciekawe zabawy. W końcu przyszła pora na analizę wyników badań. Po wyjaśnieniu czym jest norma i jaki ma  związek z matematyką  uczniowie zabrali się do analizowania przykładowych wyników na kartach pracy. Dzieci  zamieniły  się w małych lekarzy i bardzo trafnie diagnozowały wyniki badań. Dzięki takim zajęciom  niektórzy uczniowie zainteresowali się   zagadnieniami związanymi z   medycyną.