Krzysztof Górski z kl.VI i jego niezwykły list.

Miło nam poinformować, że list do przyszłości Krzysztofa Górskiego, został wyróżniony spośród 12 tys. listów z 279 szkól podstawowych z całej Polski i umieszczony został w kapsule czasu na Wawelu. GRATULACJE !!!

100 listów na 100-lecie niepodległości znalazło się w kapsule czasu, którą dziś zakopano na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Autorami listów są laureaci konkursu „Listy do przyszłości”, w którym uczestniczyło ponad 12 tys. uczniów z 279 szkół podstawowych.

Zamek Królewski na Wawelu od wieków gromadził dzieła sztuki i inne artefakty związane z dziedzictwem narodu polskiego. Listy dzieci do przyszłości, ale i zdjęcia rodzinne laureatów konkursu, dzisiejsze gazety i monety będące aktualnie w obiegu, złożone w kapsule czasu są – według dyrektora Zamku na Wawelu Jana Ostrowskiego – oryginalnym pomysłem. Listy i pamiątki tradycyjnie umieszcza się w gałkach na wieżach budowli.

Listy dzieci i inne pamiątki znalazły się w środę kapsule ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej. Obiekt wykonany zgodnie z wymogami konserwatorskimi Zamku Królewskiego ma gwarancję na 200 lat. Aby odkopanie kapsuły nie stanowiło problemu, zapisane zostaną również dane lokalizacyjne złożenia kapsuły.

To dobry pomysł, aby uzmysłowić dzieciom, jak ważny moment przeżywają – 100-lecie niepodległości Polski

– powiedział dziennikarzom Jan Ostrowski. Jak ocenił, zawartość kapsuły, zwłaszcza marzenia i wyobrażenia dzieci zawarte w listach, mogą posłużyć uczonym do badań naukowych. Kapsuła ponownie zostanie otwarta za 100 lat.

Dyrektor Zamku na Wawelu ocenił też, że sztuka odręcznego pisania, zwłaszcza listów, odchodzi w zapomnienie. – Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się, by, póki jeszcze czas, zachować taki ślad dla przyszłości – wyjaśnił.

Listy pisane były przez dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych./ treść za serwisem gazety krakowskiej/

OTO TREŚĆ LISTU KRZYSZTOFA

Tarnów 29 września 2018 r.

            Drogi Kolego z przyszłości!

 

Piszę ten list z nadzieją, że za sto lat zostanie odczytany przez Ciebie – mojego Kolegę z przyszłości. Sam jestem ciekaw jak świat będzie wtedy wyglądał.

Jak każdy nastolatek mam wiele zainteresowań i pasji. Największym moim hobby jest sport, z którym chciałbym wiązać swoją przyszłość. Moim marzeniem jest zostać dziennikarzem i komentatorem sportowym. Godzinami mogę śledzić różne dziedziny sportu i opowiadać o nich moim bliskim. Jestem wiernym kibicem Polskiej Reprezentacji Narodowej Piłki Nożnej. Z lig światowych najbardziej kibicuję Realowi Madryt. Z niecierpliwością czekam na dzisiejszy hit dnia: derby Madrytu (Real Madrid vs Atletico de Madrid). Mam nadzieję, że spotkanie to zakończy się wygraną Królewskich.

Dzisiejszy wieczór będzie pełen emocji.

Drużyna naszych siatkarzy będzie walczyć o finał Mistrzostw Świata z drużyną USA. Przeciwnik jest mocny jednak jest to sport  i „dopóki piłka w grze”- jak mówił Kazimierz Górski mamy szanse na wygraną. Nie będę pisał Ci wyników tych spotkań, gdyż mam nadzieję, że technika pójdzie do przodu. Wystarczy, że spojrzysz na wyszukiwarkę, a ona z twoich myśli i oczu wyczyta wyszukiwaną frazę. Prawdę mówiąc przeraża mnie tempo rozwoju techniki, tego co może być za sto lat.

Kończąc cieszę się, że żyje w obecnych czasach i w moim kraju panuje pokój, a ja mam możliwość rozwoju i realizacji swoich marzeń.

Przesyłam pozdrowienia z przeszłości z 29 września 2018 roku.

 

Krzysztof Górski

Spójrz w wyszukiwarkę może znajdziesz tam coś o sławnym komentatorze

Krzysztofie Górskim.

Link do relacji TV

https://krakow.tvp.pl/39842391/na-wawelu-zlozono-kapsule-czasu-z-listami-do-przyszlosci

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *