SZÓSTKA ÓSMOKLASISTÓW NA PODIUM REGIONALNEGO KONKURSU …

Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie corocznie organizuje Ogólnopolski Konkurs „Jakie znasz zawody?”, którego realizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, a pomysłodawcą konkursu jest Fundacja Społeczeństwo i Gospodarka w Poznaniu. Celem zmagań jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i  promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna edukacja o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy. Zaś rozwijanie zainteresowań artystycznych poprzez wykonywanie prac plastycznych, fotograficznych lub filmowych pozytywnie wpływa na kreatywność oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII z terenu całej Polski. Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego w ciekawy sposób, koncentrując się na pozytywnych aspektach pracy.

Na etapie regionalnym uczniowie z klas ósmych naszej szkoły opanowali podium.
I miejsce zdobyły Emilia Kaczor i Patrycja Kaczor (klasa 8a) prezentując zawód mechanika pojazdów samochodowych, II miejsce – Milena Kawula i Julia Lis (klasa 8a), przedstawiając zawód cukiernika, zaś III miejsce – Daniel Łomnicki i Dawid Niedźwiecki (klasa 8b), opowiadając o zawodzie fotografa.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia filmików: KLIK

P.S. Prace naszych uczniów zostały automatycznie przesłane do Jury etapu ogólnopolskiego – obecnie oczekujemy na wyniki.