SPOTKANIE KLAS I-III Z DIETETYKIEM

W czwartek 6 października gościliśmy w naszej szkole specjalistę w dziedzinie żywienia panią dietetyk z gabinetu Natur House w Tarnowie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i przeprowadziła dyskusję na temat zasad prawidłowego odżywiania. Uczniowie klas I-III dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane śniadanie, obiad i kolacja. Dzieci uzyskały również informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.