PRZEMÓWIĆ DO SERC”- FINAŁ PROJEKTU EDUKACYJNEGO Z J. POLSKIEGO W KLASIE VIIA I VIIB

„Pokój i młodzi idą razem. Twórzcie cywilizację miłości i braterstwa!”- te słowa Jana Pawła II, zawarte w przemówieniu wygłoszonym podczas spotkania z młodzieżą, stanowiły hasło projektu. Na temat relacji społecznych odbywały się dyskusje i debaty w oparciu o teksty publicystyczne, literackie, doniesienia medialne oraz własne obserwacje i doświadczenia. Uczniowie pisali do swych rówieśników listy otwarte, w których apelowali o większą wrażliwość, tolerancję i akceptację w relacjach z drugim człowiekiem. Wygłaszali, przygotowane przez siebie, przemówienia pod hasłem „Stop agresji! Stop mowie nienawiści! Stop hejtowi!”.  Redagowali rozprawki rozważające hipotezę: „Czy Polacy są narodem tolerancyjnym?”.

Zadaniem finałowym projektu, ukazującym, iż „ludzi dobrej woli jest więcej”, było przygotowanie prezentacji pod tytułem „Oblicza wolontariatu” informującej o działających w Polsce instytucjach i organizacjach charytatywnych. Na uwagę zasługuje prezentacja przygotowana przez Julię Lis i Sandrę Klich, która przedstawia, pracę naszego Szkolnego Koła Wolontariatu.