Klasa III w zamku Odrowążów w Dębnie

W czwartek 28 września klasa III była na wycieczce w Dębnie.  Przeżyła przygodę z herbem w rycerskim zamku Odrowążów. Dzieci zostały powitane przez prowadzących zajęcia przebranych w stroje Kronikarza i Herolda. W ciekawy sposób opowiadali oni  o roli, znaczeniu i rozwoju herbów na przestrzeni dziejów. Podróż w czasie uczniowie odbyli przebrani  w stroje giermków i dam dworu przechodząc przez poszczególne sale i zakamarki zamku w poszukiwaniu kolejnych herbów.  Dzięki wielu ciekawym rekwizytom dzieci dowiedziały się czym były herby, z czego i w jaki sposób je wykonywano , jaką spełniały rolę . Na koniec na podstawie zdobytej wiedzy i pod fachową opieką Harolda wykonywały własne herby. Ta niezwykła przygoda w zamku była dla wszystkich dzieci wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem oraz ciekawą lekcją historii.

wychowawczyni Małgorzata Kliś

WP_20170928_005