DOMOWY TEATRZYK MITOLOGICZNY- FINAŁ PROJEKTU EDUKACYJNEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE V

Uczniowie klasy V zrealizowali, podczas zajęć języka polskiego, projekt edukacyjny pod hasłem „W świecie Mitologii greckiej”. Poznawali wierzenia starożytnych Greków oraz bogów i bohaterów mitycznych opowieści. W ramach finalizowania projektu uczestniczyli w „Klasowym Turnieju Mitologicznym”, tworzyli prezentację multimedialną. Przygotowali też zadanie specjalne- Domowy Teatr Jednego Aktora „Opowieść mitologiczna”.

Widzowie, czyli rodziny młodych aktorów, pełnili jednocześnie funkcję jury. Oceniali przygotowaną scenografię, kostium, a przede wszystkim zdolności aktorskie i krasomówcze swych dzieci prezentujących historię mitologiczną.

Filmiki, zdjęcia oraz recenzje z występów wraz z oceną zostały przesłane do nauczyciela. Z przekazanych przez rodziców opinii wynika, iż są dumni z kreatywności swych dzieci, a zabawa w teatr okazała się świetną rozrywką dla całej rodziny.