CZYTANIE MA MOC – PROJEKT W KLASIE Ia

Uczniowie klasy IA realizują ogólnopolski program czytelniczy „Czytanie ma Moc” polegający na przeprowadzeniu cyklu zajęć, które na wielu poziomach akcentują różne aspekty czytania i obcowania z książką. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które mają poszerzać zasób słownictwa dzieci, uczyć nowych znaczeń, świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania. Wszyscy wiemy ,że to właśnie dzięki książkom można rozwijać, wzmacniać i pielęgnować: moc słów, siłę wyobraźni. Projekt czytelniczy potrwa do końca roku szkolnego.