WARSZTATY SKUTECZNEGO ZARZĄDZANIA CZASEM – „JAK ROZCIĄGNĄĆ CZAS?”

W ramach projektu “Uniwersytet Odpowiedzialny – Sieć Szkolnych Klubów Innowacji  i Przedsiębiorczości” odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas 4 – 8  pt.”  “Jak rozciągnąć czas? “. Poprowadziła je nasza pani psycholog   –  Aleksandra Ryndak. Czas to taka walizka, do której musimy zapakować wiele rzeczy. Jeżeli zrobimy to szybko i byle jak,  to nie wszystko nam się zmieści. Jeżeli natomiast poukładamy te rzeczy obok siebie, tak żeby przylegały do siebie,  to walizka zamknie się bez problemu. Podobnie jest z czasem. Jeżeli odpowiednio go sobie zaplanujemy, zorganizujemy to uda nam się zmieścić w nim jeszcze wiele innych aktywności takich jak np. odkrywanie i rozwijanie swoich pasji. Uczniowie dowiedzieli się, że czasu nie można rozciągnąć, ale można nim skutecznie zarządzać. Poznali techniki ułatwiające organizację czasu takie jak: Schemat Eisenhowera, „Pomodoro”, Lista ABC, „Jak zjeść słonia”, Zasada 2 minut. Dzięki temu będą umieli lepiej gospodarować swoim czasem.

Relację z warsztatów można obejrzeć tu – KLIK