SUKCES NA FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ

18 maja reprezentantki naszej szkoły kolejny raz wzięły udział w Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Była to już VII edycja tej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie PASSIONART, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, której celem jest promocja i upowszechnienie piosenek i pieśni patriotycznych i partyzanckich.

W tym roku w wojewódzkich eliminacjach festiwalu naszą szkołę reprezentowały Matylda Ścieńska z klasy II i Emilia Grzybowska z klasy V. Każda z nich wykonała dwie pieśni: Matylda „Polska flaga” i „Polonez na 3 maja”, a Emilia „Karpacka Brygada” i „11 listopada”. Decyzją jury do grupy wykonawców którzy wezmą udział w przesłuchaniach w Krakowie, a następnie zaśpiewają na Koncercie Galowym w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego zakwalifikowana została Matylda Ścieńska. Gratulujemy!