Nasi uczniowie występują z Świerczkowiakami.

Uczniowie naszej szkoły tańczą i śpiewają w zespole regionalnym Świerczkowiacy. Ostatnio odbył się koncert kolędowy z udziałem naszych uczniów.
Zespół Pieśni i Tańca „Mali Świerczkowiacy” istnieje od roku 2005. Działa w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie. Upowszechnia tańce, pieśni i stroje ludowe z terenu całej Polski.

Kilka osób z naszej szkoły należy do tego zespołu. Regularnie dwa razy w tygodniu po 2 godziny ćwiczymy taniec i śpiew. Owocem naszych prób są występy przed publicznością na dużej scenie.

Ostatnio można nas było zobaczyć 18 grudnia 2016 roku na występie pt. „Boże Narodzenie u Świerczkowiaków”,  gdzie śpiewaliśmy kolędy i przedstawialiśmy obrzędy związane z kolędowaniem.

Oprócz Małych Świerczkowiaków są oczywiście grupy młodzieżowe i dorosłe ,  które występują w kraju i za granicą pokazując nasze polskie tańce i tradycję.

My Mali Świerczkowiacy zachęcamy do oglądania naszych występów, a także do zapisania się na próby naszego zespołu.

sw-1

sw-2