MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 5 listopada z inicjatywy SU obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.  Uczniowie wraz z nauczycielami przebrali się za ulubionych bohaterów bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, Batmana, Czerwonego Kapturka, Smerfa i wiele innych znanych postaci. Sale klasowe zmieniły się w magiczną krainę. Dzieci opowiadały o swoich strojach. Ten dzień wypełniony był wspólną zabawą, zagadkami, kolorowankami oraz czytaniem bajek. To doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Książki kształtują u najmłodszych odpowiednie postawy moralne, bogacą słownictwo, rozwijają pamięć oraz dziecięcą fantazję. Samorząd Uczniowski dziękuje za przyłączenie się do akcji oraz wspólną zabawę.