Literacki miting w naszej szkole.

Podczas mitingu literackiego, który odbył się w naszej szkole 4 października w ramach XXVII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, uczniowie mieli okazję wysłuchać rozważań na temat poezji i jej istotnej roli w życiu człowieka i społeczeństwa.

O swej twórczości opowiadali polscy i ukraińscy poeci. Szczególne zainteresowanie wzbudziły anegdotki p. Kazimierza Burnata oraz pieśni i piosenki w wykonaniu pani Oksany Chukhlib.

Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji, zadawali szereg pytań naszym gościom, prezentowali napisane przez siebie wiersze i prosili o rady dla młodych twórców.

Ta piękna impreza była również okazją do wręczenia nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Wspomnienie z wakacji- kartka z pamiętnika”. W Konkursie, zorganizowanym przez Koło polonistyczne naszej szkoły, wzięli udział również uczniowie SP w Porębie Radnej oraz SP w Łękawce.

Jury miało spory kłopot z ustaleniem werdyktu , gdyż młodzi twórcy wykazali się dużym talentem literackim, dlatego też przyznano wiele wyróżnień i nagród ex aequo.

A oto lista laureatów :

I m.- Michał Gomółka

Emilia Oleksyk

II m.- Julia Burzawa

Alicja Filipak

III m.- Martyna Bobro

Emilia Kotul

Wyróżnienia:

Anna Czuba

Krystian Gurgul

Mateusz Kaczak

Dorota Krzemień

Weronika Matyjasik- Nagroda Czytelników

Sebastian Miłkowski

Szymon Rybski

Aleksandra Sikora

Przemysław Szarkowicz

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Renata Matyja