Bezpieczna droga do szkoły z „Mrówką”- klasa I

Naszą klasę odwiedzili niecodzienni goście. Pan  policjant z sympatyczną maskotką mrówki  w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” uczył dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach, mówił o przepisach i znakach drogowych oraz o zagrożeniach w ruchu drogowym. Pierwszoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na zadawane pytania i dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Pan 'maskotka mrówka”wręczył dzieciom odblaskowe kamizelki, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze. Potem wszyscy udaliśmy  się na najbliższe przejście dla pieszych i uczyliśmy się właściwych  zachowań podczas przechodzenia na drugą stronę drogi.
To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.  Obiecujemy dbać o swoje bezpieczeństwo.

Wych. Klasy I

A.Grzyb