ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w obchody z okazji ”Dnia życzliwości i pozdrowień”. Młodsze klasy w barwnym korowodzie rozdawały zakładki do książek oraz częstowały słodkimi upominkami napotkanych przechodniów . Atmosfera życzliwości, uśmiechu towarzyszyła naszym podopiecznym przez cały czas. Na szkolnym korytarzu wyeksponowane plakaty przygotowane przez uczniów kl. IV  z pięknymi sentencjami zachęcały do życzliwych postaw oraz używania magicznych słów w życiu codziennym.

Uczniowie klas V- VIII na lekcjach języka polskiego stworzyli swoje definicje życzliwości, znaleźli synonimy i przeciwieństwa do wyrazu życzliwość. Nauczyli się również jak poprawnie redagować życzenia i pozdrowienia. A samorząd szkolny stworzył specjalną pocztę życzliwości, do której każdy uczeń mógł wrzucić swoje pozdrowienia dla kolegi, koleżanki lub nauczyciela. Wszystkie kartki zamieszczone zostały na „szkolnej tablicy pozdrowień”. Dodatkowo uczniowie klasy V stworzyli przepis na życzliwość, a uczniowie klasy VI stworzyli piękne prezentację o życzliwości, które zostały wyświetlone na szkolnym ekranie.

Uśmiech, życzliwość, dobre słowo tak ważne gesty  w życiu codziennym  a tak niewiele kosztują. Przesłanie tej akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.