Zwyciężyliśmy w Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki

10 grudnia w naszej szkole odbył się „Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki”. W konkursie zorganizowanym w związku z się rokiem moniuszkowskim wzięli uczniowie szkół podstawowych z Tarnowca, Woli Rzędzińskiej (nr 1 i 2), Zgłobic i Zbylitowskiej Góry.
Uczestnicy zmagali się z szeregiem zadań – rozwiązywali test dotyczący życia i twórczości Moniuszki, wykazywali się wiedzą na temat miejsc związanych z życiem bohatera konkursu, rozpoznawali nagrania jego utworów a także grali melodię „Kuranta” z opery Straszny Dwór. Konkursowymi zadaniami były także „łamigłówki” polegające m.in. na rozwiązywaniu rozsypanki literowej, wykreślanki a także na tworzeniu rebusu związanego z twórczością kompozytora.
Wykonywane zadania oceniany były przez jury – Jolantę Markowicz oraz Daniela Beściaka – Dyrektora Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów. W ocenianiu gry Kuranta uczestniczyli nauczyciele muzyki będący opiekunami szkolnych drużyn.
W koleżeńskiej rywalizacji drużyny wykazały się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami. Z konkursowymi zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna naszej szkoły w składzie: Michał Gomółka, Sebastian Miłkowski oraz Szymon Rybski i uzyskała miano Najlepszej Drużyny Konkursu.
Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe upominki i podziękowania wręczone przez Dyrektora Szkoły Rafała Wnęka oraz członków jury.