ZMAGANIA NASZYCH UCZNIÓW OJAJ

W listopadzie 2021 roku ósemka uczniów z naszej szkoły ( Wiktor Więcław z klasy 5a, Katarzyna Gacoń i Maksymilian Kaczak z klasy 7a oraz Łukasz Bulanda, Kacper Czochara, Kamila Iwanicka, Emilia Kaczor oraz Sandra Klich z klasy 8a) rozpoczęła przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego Juniorów.

Część pierwsza etapu I (szkolnego), realizowana była stacjonarnie w szkole i polegała na napisaniu testu składającego się z 60 zadań.

Z tej części zakwalifikowali się dalej Wiktor Więcław z klasy 5a oraz Łukasz Bulanda z klasy 8a.

Część druga etapu I z podziałem na województwa polegała z kolei na rozwiązaniu przez uczestników testu on-line sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa.

Do etapu II (rejonowego) przeszedł już tylko Łukasz Bulanda z klasy 8a.

Forma części pierwszej II etapu była taka sama jak części drugiej etapu I. Z tymi zadaniami Łukasz poradził sobie także bardzo dobrze, kwalifikując się do części drugiej etapu II.

Część ta polegała na samodzielnym przygotowaniu i przesłaniu do Komitetu Głównego filmu stanowiącego prezentację wyników zrealizowanego projektu na temat: „Świat jest pełen dobrych ludzi. Czy żyjemy w dobrym świecie – świecie dobrych ludzi – uzasadnij swoją wypowiedź? Co to znaczy być „dobrym człowiekiem” – powiedz co charakteryzuje takie osoby, jakie są, jak się zachowują, podaj przykłady. Czy można „stać się” dobrym człowiekiem? Czy mamy wpływ na to jacy jesteśmy? Co sprawia, że inni postrzegają kogoś jako „dobrego człowieka”? Czy mamy dobrych ludzi wkoło nas? Może ktoś taki jest w Twoim otoczeniu. Od czego należy zacząć jeśli chcemy by świat był lepszy? Przedstaw nam swoje zdanie, podaj argumenty i przykłady.”

Obecnie czekamy na wyniki, dlatego prosimy o wsparcie i mocno zaciśnięte kciuki, aby uczeń klasy ósmej mógł nadal kontynuować zmagania i walczyć językowo z najlepszymi w kolejnych etapach. Wyniki już 1 marca 2022 roku.

Poziom konkursu jest bardzo wysoki. W naszej szkole jeszcze nikomu nie udało się zajść tak daleko, dlatego już dziś Łukaszowi szczerze gratulujemy.

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów organizowana jest na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pozostałymi sponsorami Olimpiady są Liceum Akademickie linde.edu.pl oraz Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego (https://tiny.pl/9lkwj ).