ZIELONA SZKOŁA – RABKA 2018

23 kwietnia 2018 r. z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Celem naszej podróży była Rabka. Nasza grupa składała się z18 uczniów klasy III oraz wychowawczyń pani Małgosi i pani Ani.

Po przyjeździe w ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje i łazienki, ale przede wszystkim smakowite posiłki i wspaniała, zawsze życzliwa właścicielka pensjonatu również pani Małgosia. Pogoda była wymarzona: słońce, słońce  i jeszcze raz słońce.

Już pierwszego dniach pobytu wybraliśmy się na długi spacer po Rabce. Jeszcze tego samego dnia odbyły się warsztaty z wykorzystaniem tworzywa przyrodniczego-siana. Uczestnicząc w warsztatach wykonywaliśmy prace -dzieła , które mogliśmy zabrać ze sobą. Wieczorem odbyła się oczywiście dyskoteka.Następnego dnia byliśmy w Teatrze Lalek „ Rabcio” na przedstawieniu” Karius i Baktus”, które przypomniało nam o codziennym myciu zębów i ograniczeniu jedzenia słodyczy. Po południu została zorganizowana przejażdżka wozem drabiniastym zaprzężonym w konie po okolicach Rabki. Dopełnieniem tego dnia był wieczorny grill z kiełbaskami.W środę wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę do Zakopanego. Po drodze wstąpiliśmy do Muzeum Kolejnictwa w Chabówce. W Zakopanem podziwialiśmy przepiękna panoramę na Giewont wjeżdżając kolejką na Gubałówkę. Odwiedziliśmy grób Kornela Makuszyńskiego  na Pęksowym Brzyzku, zwiedziliśmy willę” Atma” Karola Szymanowskiego oraz spacerowaliśmy po Krupówkach. Kolejną atrakcją  było zwiedzenie straży pożarnej w Zakopanem. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu z pięknymi Ogrodami Różańcowymi.W czwartym dniu pobytu byliśmy w Muzeum Górali i Zbójników.  Przewodniczka opowiedziała o zwyczajach, strojach i życiu górali. Każdy wziął udział w warsztatach malowania na drewnie lub szkle. Wieczorem mieliśmy spotkanie z kapelą góralską, która przybliżyła nam gwarę i muzykę ludową gór. W ostatni dzień przyszedł czas na uroczy Park Zdrojowy , tężnię solankową , pijalnię wód leczniczych oraz pyszne lody. Korzystając z placu zabaw przy naszym ośrodku bawiliśmy się na świeżym powietrzu w myśl zasady „ Żyjemy zdrowo na sportowo”. Chłopcy każdą wolną chwilkę poświęcali na mecze piłkarskie, a dziewczynki na huśtanie się na huśtawkach, kręcenie na karuzeli i skokach na trampolinie. Jednym słowem było SUPER!!!! Żałowaliśmy, że nasza przygoda już się kończy. Nie zapomnimy jednak wspólnie spędzonych, radosnych chwil. Nasi uczniowie zasługują na szczególną pochwałę, ponieważ ich sposób bycia i zachowanie było wzorowe . Ten tygodniowy pobyt nauczył nas wiele.

Wychowawczyni Małgorzata Kliś i Uczniowie kl.III

zszk (5)

zszk (13)

zszk (16)

zszk (17)

zszk (35)

Wszystkie zdjęcia w galerii KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *