XXVII edycja Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Dnia 4 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze odbyła się XXVII edycja Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Część artystyczną przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Swoje utwory zaprezentowali poeci z Polski i Ukrainy:

Kazimierz Burnat – pochodzący ze Szczepanowic poeta, eseista, tłumacz, publicysta, dziennikarz, animator kultury, krytyk literacki Od 49 lat mieszka we Wrocławiu. Obecnie jest prezesem Dolnośląskiego oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu oraz przewodniczącym Komisji Kwalifikacyjnej przy Zarządzie Głównym ZLP.

Jan Dydusiak – poeta, eseista, felietonista, satyryk, podróżnik. Od 35 lat mieszka w Sydney. Przez wiele lat redaktor radia 2000FM w Sydney. Był korespondentem programu I-ego Polskiego Radia, TV Polonia i Gazety Krakowskiej. Współzałożyciel i prezes Polish Library Society  w Australii. Fundator akcji charytatywnych. Na co dzień jest przewodnikiem po Australii, Tasmanii i Nowej Zelandii.

Oksana Chukhlib – pochodząca ze Lwowa poetka, dziennikarka, muzyk. Pracowała jako kierownik zespołu wokalnego dla dzieci „Zoretsvit”, który był zwycięzcą konkursów na Ukrainie. Była korespondentem gazety „Music Week” i teleprogramu „Music Week” w Kijowie. Pracowała również, jako korespondent niezależny dla gazety „Ukraińskie słowo” i magazynu „PiK”

Jak sama mówi Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka to jedność ludu Galicyjskiego po obu stronach granicy – w Polsce i na Ukrainie. Jest to miejsce dla zapoznania się z twórczością poetów i muzyków, spotkania przyjaźni w szkołach i liceum, klubach oraz bibliotekach.

Maria Bilous- Lutkiewicz  – poetka, pochodząca ze Lwowa. Zaprezentowała swoje wiersze w języku ukraińskim, które na język polski przetłumaczył Pan Kazimierz Burnat.

Uczniowie mogli zaprezentować przed poetami oraz publicznością własne wiersze.

Podczas spotkania odbyło się również rozstrzygnięcie konkursów: literackiego i plastycznego szkoły podstawowej i gimnazjum.

jl (1)

jl (7)

jpcd (5)

Tutaj wszystkie zdjęcia KLIK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *