WYCIECZKA KLAS I DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

Uczniowie klasy IA i IB wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Wycieczkę w kopalni rozpoczęliśmy o 9:15. Przywitano nas bardzo serdecznie i już po kilku minutach zjechaliśmy windą górniczą na głębokość 212 m.

Zwiedzanie zabytkowej kopalni, która w roku 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Odwiedzający mają poczucie wyprawy w czasie dzięki ekspozycjom multimedialnym. Spotkania z królami, kupcami genueńskimi oraz duchem mnicha to niecodzienna lekcja historii.

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym „ Królestwo Skarbnika”, dowiadywali się jak ważna dla tych kilku wieków była sól i jak mocno wydobycie i handel solą wpłynęło na rozwój Polski.

W drodze powrotnej nie zabrakło niespodzianek i atrakcji dla wszystkich. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili szczęśliwie i z uśmiechami na twarzy do szkoły.