Wycieczka kl. VI a na Jamną

Jamna to maleńka wioska, położona w głębokich lasach Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego (województwo małopolskie), wśród jarów i parowów. Liczy obecnie około 90 mieszkańców, których domostwa porozrzucane są na terenie ponad 25 km kw.

Jamna to też miejsce przesiąknięte historią, pamiętające pacyfikację wsi we wrześniu ’44 roku i bitwę stoczoną tu przez Armię Krajową.

Jamna (530 m n.p.m.) to także góra, której rozległy masyw, w 3/4 zalesiony, jest ozdobą Parku Krajobrazowego.

22.10.2019 r klasa VIa wybrała się na Jamną, aby miło spędzić czas wśród pięknych widoków rozciągających się z Bacówki położonej na szczycie góry. Na terenie Bacówki – Jamna znajduje się wiele atrakcji, z których mogliśmy korzystać. Kolorowe liście w pobliskim lesie dodawały chęci do zabawy oraz do zbierania grzybów (mało!). Gospodyni obiektu przygotowała dla nas pyszne kiełbaski, które zjedliśmy ze smakiem.

Odwiedziliśmy również miejsce upamiętniające pomordowanych mieszkańców w 1944 r., gdzie corocznie odbywa się uroczystość przypominająca o tym wydarzeniu. W dobrym nastroju powróciliśmy do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień. Dziękujemy za opiekę i towarzystwo p. Zbyszkowi!!