Wycieczka do Łańcuta i Leżańska

Sezon wycieczkowy w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy 8 października  od zwiedzania Łańcuta i Leżajska. Niestety zima też chciała zacząć sezon właśnie w tym dniu…..Było bardzo wietrznie, ale nie padało i humory nam dopisywały :).Najpierw zatrzymaliśmy się w Leżajsku, żeby zobaczyć zbiory historyczne Benedyktynów. Największe wrażenie zrobiły na nas ogromne księgi pisane ręcznie
w przepięknych oprawach i ręcznie wyszywane ornaty.
Następnie wyruszyliśmy do Łańcuta. Tam zwiedzaliśmy przepiękny zamek, wozownię i zobaczyliśmy sztukę cerkiewną. Po kilku godzinach zwiedzania zrobiliśmy sobie przerwę w kompleksie przy muzeum, gdzie kupiliśmy pamiątki, przekąsiliśmy małe co nieco. Wykończeni wróciliśmy do autobusu i około 19 tej byliśmy już w Zbylitowskiej Górze. Po tej wycieczce powstały piękne fotoreportaże, których autorami byli nasi uczniowie. Można je podziwiać na korytarzach naszej szkoły.

Reszta zdjęć w galerii. Kliknij tu.