WRZESIEŃ W KLASIE II B

Za nami już pierwszy miesiąc nauki. Wrzesień minął nam pracowicie, wesoło, bezpiecznie i szybko! Pożegnaliśmy wakacje i lato, witając kolorową jesień. We wrześniu rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskich i klasowych projektów, które realizować będziemy w ciągu całego roku szkolnego. Powtórzyliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i utrwaliliśmy nazwy znaków drogowych. Podczas czytania baśni Hansa Christiana Andersena pt.” Brzydkie kaczątko” dzieci wykazały się pomysłowością i udowodniły, że znają treść lektury. Baśń o brzydkim kaczątku dostarczyła nam wielu wzruszeń. Z zajęć wynieśliśmy  bardzo ważną naukę- każdy z nas jest wyjątkowy, a różnice pomiędzy nami sprawiają, że świat jest piękniejszy! We wrześniu rozpoczęliśmy realizację klasowego projektu „ Czytam bo lubię” promując czytelnictwo wśród dzieci. Wrażeniami z przeczytanej książki „Tajemnica konia Dżango” podzieliła się z nami Zosia, przybliżając nam losy głównej bohaterki, która pomimo wielu przeciwności losu spełniała swoje marzenia.