„Wiosna z Książką”

 

We wtorek, 23 maja w Ośrodku Jeździeckim „Roleski Ranch” w Starych Żukowicach odbył się finał III Gminnego Konkursu Czytelniczego „Wiosna z książką”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zgłobicach oraz Szkołę Podstawową w Zbylitowskiej Górze.

Tematem tegorocznych rywalizacji był koń w literaturze dziecięcej i młodzieżowej . Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Zmagania konkursowe zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym etapie uczestnicy wypełniali test, sprawdzający znajomość lektur: z serii Lou+Lukrecjusz; „Koń na receptę”, „Grzywą malowane” oraz serii Heartland.

Zawodnicy literackich zmagań zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: czwarto-, piąto-
i szóstoklasistów.

W pierwszej kategorii I miejsce zajął Szymon Wzorek ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu,
II miejsce Mateusz Dyrdał ze Szkoły Podstawowej w Błoniu, III miejsce Filip Manijak ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej.

W kolejnej kategorii I miejsce zajęła Aleksandra Niewola, reprezentująca Szkołę Podstawową
w Zgłobicach; II miejsce zdobyły ex aequo Paulina Chwistek ze Szkoły Podstawowej w Łękawce oraz Patrycja Sowa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej; III miejsce zajęła Agata Sorota ze Szkoły Podstawowej w Błoniu. W ostatniej kategorii miejsca na podium zajęli: I miejsce Szymon Górski ze Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze; II miejsce Karolina Tyrka ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej; III miejsce ex aequo Wojciech Kania ze Szkoły Podstawowej w Zgłobicach oraz Karina Gieracka ze Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich.

W drugim etapie o miejsca na podium walczyło dziewięć zespołów szkolnych. Drużyny rozwiązywały zagadki, rebusy oraz inne zadania, których hasłem przewodnim był „koń”.

Poziom przygotowania się zespołów był bardzo wyrównany, o czym świadczą wyniki.

W drużynowych zmaganiach najlepszymi zespołami okazały się, uzyskując jednakową ilość punktów:  Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze oraz Szkoła Podstawowa w Zgłobicach

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody okolicznościowe.

Nagrody główne ufundowali Bożena i Józef Kardasiowie. Finał konkursu odbył się dzięki gościnności Pani Katarzyny Roleskiej, która zaprosiła nas do realizacji konkursu na terenie swojego rancza.

Irena Dołowa-Sajdak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *