WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W dniu 13 grudnia 2023 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Tarnów pt. „Gmina Tarnów – Moja Mała Ojczyzna” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej.

Jury konkursu, w którym zasiedli przewodnicząca rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, wicedyrektor szkoły w Woli Rzędzińskiej Agnieszka Grzegórzek-Zając oraz  historyk Adam Ryba ogłosiło werdykt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze w składzie: Xavier Piska, Emilia Węglińska.

 

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat położenia i historii Gminy Tarnów oraz jej walorów,  a także rozwijanie w uczniach patriotyzmu lokalnego.

Każdą szkołę z terenu Gminy Tarnów reprezentował zespół złożony z 2 uczniów. Zadaniem drużyny było zaprezentowanie swojej miejscowości oraz rozwiązanie zadań quizowych z dziedziny geografii, wiedzy ogólnej o gminie i wiedzy o pracy samorządu lokalnego.

Nasza drużyna której kapitanem była Emilka Węglińska z klasy VII przygotowała prezentację Zbylitowskiej Góry w formie filmiku. Filmik każdy może obejrzeć na monitorze na korytarzy naszej szkoły.

Serdecznie gratuluję Emilce Węglińskiej, Xawierowi Pisce oraz Wiktorowi Więcław który w zespole zasiadał na rezerwie, a jak wiadomo o sile zespołu decydują mocne rezerwy.