UCZEŃ KLASY V LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MITOLOGICZNEJ

15 listopada 2021 roku czworo uczniów klasy piątej reprezentowało naszą szkołę w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, której celem jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Uczniowie musieli zaznajomić się kolejnym fragmentami ,,Mitologii” Jana Parandowskiego. W tym roku poznali narodziny świata, walkę bogów z tytanami i gigantami, początki świata, potop. Poznali wielu bogów, ich domeny, związane z nimi wydarzenia. Mogli przyjrzeć się życiu bogów na Olimpie oraz dowiedzieć się o życiu dusz po śmierci w Hadesie. Poznali także wskazane przez Olimpusa mity oraz święta i zwyczaje w starożytnej Grecji.

Xavier Piska wykazał się najlepszą wiedzą z mitologii i uzyskał najwyższy wynik w naszej szkole. Zajmując 13 miejsce w Polsce, został uhonorowany tytułem LAUREATA. Xavier po raz drugi uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, gdyż lektura wydała mu się tak ekscytująca, że nie mógł od niej oderwać wzroku. Już po zeszłorocznym sukcesie obiecał, że podejmie próbę po raz kolejny. Dużym utrudnieniem dla każdego uczestnika olimpiady był test wielokrotnego wyboru i bardzo szczegółowe pytania. Wszyscy uczyli się zaciekle, chcąc udzielić jak najwięcej poprawnych odpowiedzi i zająć jak najwyższe miejsce.  GRATULUJEMY