SZKOŁA W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE WSPIERA AZYL DLA KOTÓW I PSÓW

Tarnowski Azyl Dla Zwierząt to miejsce wyjątkowe na mapie Tarnowa. Funkcjonuje od 1999 roku przy ul. Komunalnej 31. Do Azylu trafiają zwierzęta z interwencji: porzucone, niechciane, zagubione, wałęsające się, krzywdzone, mogące stwarzać zagrożenie, wymagające pomocy weterynaryjnej. Prócz zwierząt domowych, takich jak psy i koty, na pomoc mogą także liczyć dzikie zwierzęta, które są leczone, odchowywane i wypuszczane do natury. Najczęstszymi bywalcami, którzy wymagają takiej opieki są m.in. jastrzębie, pustułki, gołębie, wrony, wiewiórki, bociany, łabędzie, jeże itp. Podopieczni Azylu mają zapewnioną staranną opiekę, są karmione, pielęgnowane, dba się o ich kondycję psychiczną i fizyczną, wyprowadza z boksów w czym pomaga liczne grono osób, które swój wolny czas spędza z psami, pokazując im przyjemność, jaką dają spacery.

Cele i podejmowane działania oraz dodatkowe informacje o Tarnowskim Azylu znajdziecie tutaj: KLIK

Samorząd Uczniowski zorganizował w marcu i kwietniu charytatywną akcję zbiórki darów rzeczowych i/lub wpłat finansowych na zakup karmy dla psów i kotów.
Zaś 9 maja 2023 roku klasa szósta wraz z opiekunami przekazała zebrane dary podczas edukacyjnej wizyty w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z tego wydarzenia: KLIK

Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękujemy za otwarte serca i wrażliwość na potrzeby naszych braci mniejszych.