„Spacerownik” czyli Odkrywamy Tajemnice Tarnowa”

5 czerwca czniowie kl.III wyruszyli na „ Spacerownik” po Tarnowie. W czasie spaceru odwiedzili ciekawe zabytki starego miasta: Rynek, Katedra, Skwer Starej Synagogi, Pomnik Jana Szczepanika, Przystanek Tramwajowy, Ławeczka Poetów, Pomnik Władysława Łokietka.Podczas spacer uczniowie otrzymali „ Spacerownik zadaniownik”, w którym musieli rozwiązywać różne zadania na podstawie informacji przekazanych przez panią przewodnik. Zadania wymagały uważnego słuchania, czytania, myślenia, spostrzegawczości i sprytu.Nauka została połączona z zabawą. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań zostało nagrodzone wręczeniem Certyfikatu i odznaki  Odkrywcy Tajemnic Tarnowa. Czas spędzony na świeżym powietrzu połączony ze zdobywaniem wiedzy był dla wszystkich miłym zaskoczeniem. Na koniec uczniowie zatrzymali się na małe co nieco , aby sobie odpocząć. Ostatnia wycieczka w kl.III była słoneczna, ciepła i bardzo ciekawa.

Pani Basi – naszej przewodnik DZIĘKUJEMY za ciekawe i pomysłowe pokazanie , że nauka historii może być przyjemna.

Uczniowie kl.III i wych. Małgorzata Kliś

WP_20180605_034